16 Temmuz 2011 Cumartesi

Sikilmiş Götün Davası

Her biri bir melek kadar masum ve temiz olan kızlarımız, öküz, hayvan ve köpek diye sıfatlandırdıkları erkekler tarafından depresyona itiliyormuş. Aslında bu yeni bir moda değil, son birkaç yılın trendleri arasında. Konu hemen hepsinde ayıdır: acımasız, hain, ağzından salyalar akarak seksten başka bişey düşünmeyen bir erkek karakteri ve sadece aşkı, sevmeyi ve sevilmeyi, romantizmi, fedakarlığı vb.  yaşam biçimi edinmiş kızımız vardır hikayede. Kız çok sever, erkek çok siker ve kız depresyona girer. Ve sosyal ağlarda çığlıklar yükselir bütün erkekler öküzdür, hayvandır, köpektir. Evet size pek uzak gelmedi dimi söylediğim hikaye, hani şu blog fenomeni kızlarımızın birçoğunun ortak hikayesi. Haa bir de tabiki yeşilçam filmlerinde rastlardık böyle hikayelere. Şaşırtıcı olan bu hikayenin hala satıyor olması. Müthiş bir pazarlama başarısı...

Neyse konumuz pazarlama değil, benim merak ettiğim erkeği öküz, hayvan, köpek yapan sebepler. Bu kızlarımıza göre erkeği hayvan yapan sebeplerin en başında seks konusu geliyor. Öyle erkeklere değiniyorlar ki hikayelerinde, adam resmen hatara hutara sikişmek için yaratılmış, edebiyle de değil hani kanırtarak yapıyor bu işi. İyi de kızım şunu merak ediyorum, bu adam olay sekse gelesiye kadar hiç mi renk vermiyor karakterinden. Anlatıldığı şekilde seks yapan bir insanın, kişilik problemleri ve ruhsal sorunları olması lazım. Nasıl bir oscarlık oyuncuymuş ki bu adam, iş sekse gelesiye kadar bu tarafını gizlemiş açıkçası anlayamıyorum. Yoksa iş sekse çok mu erken geliyor? Hani her bulduğunun altına yatmak derler ya, öyle bir şey mi acaba??? Bilmiyorum değerlendirin ve cevabı siz verin hangisi size mantıklı geliyorsa artık.

Erkekteki romantizm yoksunluğu bir diğer ana madde. Aslında yine seks ile bağlantılı bir konu, hayattaki birçok şey gibi. Bu bayan arkadaşlarımız genellikle erkeklerin direk olaya dalmasından muzdaripler. Daha böyle kompozisyon gibi olmasını istiyorlar, giriş, gelişme ve sonuç şeklinde. Tamam sonuç yine seks olacakta hani biraz süsleme yapsak falan diyorlar ve haklılarda, sonuçta bu içerisinde duygu barındırldığı kadar güzel olabilecek birşey. Ama o hikayenizde ki karakterne öyle abi, adam resmen “benim haydar balta sapı gibi, hadi sikişek” modunda dolaşan birşey. Böyle bir adamı nasıl, nerede, nezaman buldun be arkadaşım. Ve dahasıda sik kadar beyninle bu adamı bütün erkekler ile ilişkilendiriyorsun.  Bu adamndan bir de romantizm bekliyorsun. Lan bu seni bi odada çarmığa gerer, kapıyı kilitler, canı istedikçe siker, sonra tekrar kilitleyip çıkar. Bundan romantizm mi beklenir. Eğer tabi böyle biri varsa...
Bu seks konusu bizim toplumumuzda zaten iki arada bi derede kalmış bir konu. Üstüne yazılan her hikayeyi insanlara dinletmeniz pekte zor olmuyor. Seks erkeği kötü yapan bir unsur olup çıkıveriyor ortaya. İyide arkadaş bu işten tek haz alan taraf erkek mi? Erkek doruklarda zevkler yaşarken kadın çile çekiyor . Lan var mı böyle birşey? Varsa  ve zaten sen o ilişkiyi sürdürmeye çalışıyor ve ilişki sona erdiğinde depresyona giriyorsan bi siktir git artık, sen resmen malmışsın ve kendini kullandırıyormuşsun demektir bu.

Bir de ilişki uzmanlığı konusu vardır. Hep böyle tavsiyeler falan yakarlar ortalığı. İyide hocam bu ilişkiyi sürdüremeyipte erkeklere çeşitli hayvan sıfatları takan sendin, şimdi nasıl olduda birden ilişki uzmanı kesildin. Mesele başkasına öğüt vermek oldumu problem yok tabi. Zaten öğütlerde ilişkide kız tarafını dominan etme temeline dayalıdır. Bir tarafın dominant olduğu bir ilişki nereye kadar giderse artık.

İlişki biter öküz naraları yükselir...hiçbir erkeğe güvenilmez denir, hepsi hayvandır falan filan...bir süre bu böyle devam eder ta ki yeni bir sevgili yapasıya kadar. Çoğu zaman yeni bir sevgili bile yapılmaz, eskisiyle barışılır ve sular durulur. O isyankar hatun uyku dönemi geçiverir. Yeni bir şans, aşktan umudu yitirmemek, aşkı aramak gibi mastubatif sıfatlar ile bu yeni dönem başlar. Ve tabiki o bütün haykışırlar yalan olmuştur. Yani sikilmiş götün verdiği acıyla ve kendine yedirememe duygusuyla söylenmiştir bu sözler.

Benim asıl bittiğim konu, bu hatunların başlarından geçeni çok özel, kimsenin yaşamdığı birşeymiş gibi anlatmaları ve sadece belirli insanların onları anlayabileceğini zannetmeleri. O hocam hiçte senin düşündüğün kadar özel bir durum değil bu, gayet basit ve genel. Lisedeki ilişkilerinde bile yaşayabileceğin basit bir durum, ilişki devam ederken karşı tarafın hatalrı görülmez, görülse de göz yumulur ta ki bir pürüz oluşasıya kadar, o sorun oluştuktan sonra bütün hatalar, göz yumulan yanlışlar çok çok abartılı bir şekilde ortaya dökülür. Olay bundan ibaret. Yani boşuna götünü yırtma bu evrendeki seçilmiş kişi falan değilsin, sende aynı boksun işte. Hadi eyvallah!!!

6 yorum:

 1. kadınlar için "sadece seksti" demek zor geliyor da ondan. bir anlam yükleme çabası var hep.

  YanıtlaSil
 2. anlamlı bişey olduğu için olsagerek ama burdaki asıl meslel "sadece seksti" demek falan değil yaşanılan saçma sapan ilişki deneyimleriyle sosyal ağlarda "bütün erkekler öküzdür" çığlıkları atmak!!!

  YanıtlaSil
 3. çok güzel özetlemişssin ! insan ne yaparsa kendisine yapar, kimse kıçını yırtmasın hepiniz aynısınız diye. sadece siz hala aynı salaksınız olay bundan ibaret.

  dipnot: bir de nerelerdesin ben daha yeni gördüm tarihi temmuz yani höh. ama geri dön yani.

  YanıtlaSil
 4. @wimparella takipsizlik okuyucusuz kalmak bizi yazı yazmaktan soğuttu sanırım...bu arada bu yazıya katılan bir bayan görmek gözlerimin dolmasına sebep oldu, AĞLAMAK İSTİYORUM

  YanıtlaSil
 5. Bu yazdıklarına katılmamak elde değil...

  Tekrar buralara gelip bu yorumu okur musun bilmiyorum ama yazmaya devam et!..

  Öyle yerinde tespitleri, öyle güzel sunuyorsun ki... Bu yazdıklarına bire-bir uyan biri bile okusa dışından diyemese de içinden "evet yaa haklı adam" der. Ama şunu kabul etmek gerekiyor ki hepimiz az ya da çok, dönemsel ya da yaşam tarzı halinde bu davranışları sergiliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. senin bu yorumunu şimdi gördüm o da bir denkgeliş sonucu, açıkçası yazdıklarımı bile unutmuşum oturup tekrar okudum. kimbilir belki tekrar yazmaya başlarız bi aralar
   Teşekkürler

   Sil

Bir de Bunlara Bakın DERİM!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...