29 Ocak 2011 Cumartesi

Pipinin Anlatıma Kattığı Ahenk

Öyle bi alışmışız ki günlük konuşmalarımızda her söz, her yol kısacası herşey sikimize varıyor. Seks ve tuvalet dışında daha birçok kullanım alanı mevcut. Bazen en büyük silahımız olur, bazen değerlendirme ölçütümüz, bazen cezalandırma aracımız, açıkçası çok geniş bir kullanım yelpazesi mevcut.

Birine mi sinirlendin veya seni gıcık etti yada dalga geçti, seni sikerim lan diye girersin hemen devreye. Yada en geniş kullanım şekliyle hay ben senin amına koyım şeklinde duygularını ifade edersin. Hem o kişide koyacağın şey olmuş veya olmamış hiç önemli değildir, erkeksede dişiysede amına koyarsın. Koymak içinde durum aynıdır, koyacak organ olmuş olmamış farketmez, erkekler koyar da bayanlar koyamaz mı. Öyle bir koyarlar kii...bu olayda pek cinsiyet ayrımı yok sanırım. Yani tam bir tehdit aracı, elinde tam otamatik bir silah varmışcasına tehditlerini savurursun: sokarım, koyarım, çakarım, hoplatırım...

Bazen de çok değersiz bir konuma düşer.  Birinin herhangi bir saçma hareketinde, salakça bir davranışında falan lan yarrak kafalı, sik beyinli veya sadece yarrağım şeklinde salaklığı tasvir etmekte kullanırız. Bu tasvir şekliyle, herşeyden değerli tuttuğumuz bu organ birden bütün değerini yitirir. Yani büyük bir dengesizlik söz konusu.

Başka bir çelişki daha vardır bu konuda. Biz erkekler bu organın büyüklüğüyle övünmeyi bir marifet biliriz ama küçük şeyleri anlatırken onun adını kullanmaktan da hiç çekinmeyiz. Lan sik kadar şey işte...

Diğer bir yönüyle de bir umursamazlık ifadesidir pipimiz. Hiç sallamadığımız bir durumu en güzel ifade etme yolumuz, sanki herşey oradan geçermişcesine; çokta sikimde veya sikime bile takmam şekildedir.

Tabi ki bu kadar işimize yarayan, her yerde herşey için kullanılan bu organımız bizim en büyük zaafımızdır. Hal böyle olunca bu organımız üzerinden tehditler almamız çok olası bir durumdur. Bize sinirlenen birinin ilk tehditi senin sikini koparır ağzına veririm olması beklenmedik birşey değildir. Caydırıcı yönü çok büyük bir tehdit olsa gerek.

Şöyle bir baktığımızda, günlük konuşmalarımızda, söz konusu organın yeri hiç de azımsanacak gibi değildir. İcraatları çok fazla olan bir organ olsa gerek ki neredeyse onu kullanmadan tasvir yapmamız, öfkemizi belirtmemiz veya bir şeyin boyutlandırmamız pek mümkün olmuyor:) Ne diyelim artık, hadi hepimizin siki sağ olsun!!!

2 yorum:

  1. Terbiyesizzz. Ben hiç bilmem böyle laflar :)

    YanıtlaSil
  2. BENDE BİLMEMDE BİR YERLERDEN KULAĞIMA İLİŞMİŞ İŞTE...:)

    YanıtlaSil

Bir de Bunlara Bakın DERİM!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...