11 Ocak 2011 Salı

KOMŞU?? BANA MI? HAYATIMA MI??


Evinin yakınında oturan insanların ne kadar da önemli olduğunu düşünenlerden değilim. Ama bazen öyle laflar çıkar bu musibetlerden intihar komandosu olup evine 5 çayına gidesin gelir adeta. Tamam evde birşeyler bitince ve acil olarak tedarik edilesi bir şeyse işe yaradıkları oluyor. Ya geri kalanında ne yapar bu insanlar?? Büyük şehirde yaşamama rağmen komşuluk ilişkileri güçlü bir yerde olduğumu söyleyebilirim. Ve çoğu zaman maalesef diyerek. Bu benim yabani olduğumdan değil. Onların fazla "İnsancıl" olmasından...

YANINDAKİ KAÇINCI KIZ BÖYLE AMINA KOYAYIM?? KERHANEYE DÖNDÜRDÜN MAHALLEYİ!!!!

İlk olarak söylenecek söz bu komşular için, bunlar kesinlikle kayıt tutuyor olmalı.Gelen misafirleriniz, eve girerken elinizde olan şeyler, evinizde yaptığınız faaliyetler vs. vs. şeyleri izleyerek hayatlarını sürdürürler.Evinize gelen tüm bayanları hayasızca becerdiğinize emin olmakla beraber eve siyah poşetle soktuğunuz her maddenin uranyum olduğuna inanırlar. Edindiği asparagas haberleri erkekler kahvehanelerde, kadınlar ise vibratör günlerinde paylaşarak inanılmaz tatmin olurlar. Siz ise bir yakınınızın size gelip "Tornavidaya tapmak kötü birşey" ya da "Bir günde 12 kg kokain çekilmez. En azından miktarı düşür be oğlum" demesiyle öğrenirsiniz. Her ne kadar bütün semte tecavüz etme dürtüsüyle yanıp tutuşsanızda genel olarak Allahından bulsunlar yolu seçilmektedir.

BU GÖTÜ HİÇ GÖRMEMİŞTİM... BU KIZ YABANCI OLMALI..

Bütün gün kahvehanelerde oturup ümitsizce okeye dönen beylerin sadece oyunlarına konsantre olmadıkları malum. Eğer dışarıdan dişi bir mahluk geçiyorsa, (insan olması önemli değil sadece kalp atışı olsun yeterli) hele ki güzel bir hatun ise bu mahluk olanlar olur. O anda tüm mekan hayvanat bahçesinde kabuklu çerez atmanızı bekleyen maymunların kafesine döner. Tüm gözler dışarıda ve tabiki hatunun yüzünde değil. Tamam her erkek bunu yapar. Çoğu göz ucuyla. Ama birbirinden cesaret bulan kahvehane halkı gözsel bir tecavüze başlar ve bu dışarıdan bakınca görsel bir faciadır. İşte bu durumda o hatun kişi kız arkadaşınızsa durum hiç iç açıcı değil. Yanınızdaki hatun iyi niyetliyse ya bir şey söylemeden hızlanır ya da "sen onları boşver hadi gidelim" vs. şeyler söyleyerek sizi rahatlatır.Eğer şirret biriyse "Ya öküz gibi bakıyorlar" "Adamlar gözüyle sikiyor beni ohhh yeahhhh" der ve size elinize pompalı tüfek alıp mekanı dağıtmamak derviş sabrı gerekiyor...Benim önerim ise sadece çay ocağına gidip tüm demliklere zehir koymak. Bakın bakalım tüm hamamböcekleri nasıl da zehirleniyor. Sonrası ise daha temiz bir toplum.(Aynı işlem 6 ayda bir tekrarlanmalı)


BİZİM OĞLANIN ELİNDEN HER İŞ GELİR.. BEN EVDE YOKKEN BENİM HERİFLE BİLE İLGİLENİR BİZİM OĞLAN

Her mahallenin yarasıdır bu örnek tipler. Ailesi tarafından övülerek yerel bir kahraman olur adeta. Ve aileniz bir işi yaptırmak istediğinde onu örnek gösterir hep. Hulki öyle hulki böyle diye uzar gider ve belirli bir zaman sonra bu isimi duyunca kırmızı pelerin takan 4 adam tarafından sikilen bir boğa gibi hissedersiniz. Aslında olay sadece Hulki'nin annesinden çıkar. Çünkü o kadında o kadar büyük bir çene vardır ki size çenesiyle tecavüz eder.Zorla inandırır ve Hulki kahraman olur. Sonra siz bu Hulki'ye kafayı takarsınız. Bir kaç ay sonra bir bakarsınız ki ya keştir ya da homo. Bidiklerinizi ailenize anlatmazsınız taa ki o isim tekrar zikredilene kadar. "Ayy ben de Hulki gibi mi oliiim annişko?? Bi kerem o çok demode giyiniyo.." dersiniz ve bir şehir efsanesi daha sona erer.

GEÇEN BAŞIN AĞRIYORDU.. GEÇMİŞ OLSUNA GELDİK...

Zırt pırt gelirler eve bu komşular. Tamam iyi hoş gelin sefa gelin kafa sikin ama biraz da ara verin. Biri ölür gelirler, biri ölümden kurtulur gelirler, hastayken gelirler, öylesine gelirler, geçerken uğrarlar vs. vs. Bir de gelip salak saçma sorularla hayata dair planlarınızı sorarlar. "Eee Ne zamana düğün??" "Nasıl gidiyor işler?" "Var mı sevgilin falan??" "Hangi pozisyonu daha çok seviyosun? Doggy? Misyoner? bacak omuz? ".Sen sadece evime salak saçma bir sebep uydurup geldin diye sana herşeyi söylemek zorundayım öylemi? Aslında içimden hep: Siktir et evliliği sizin şu sarışın yiğeninizle bi deneme turu atayım, performansına bakayım beğenirsem periyodik olarak sikip bir kaç kez kürtaja gitmesine sebep olmak istiyorum" demek gelsede, işler için iyi, kızlar için biz daha evlilik düşünmüyoruz, pozisyon için doggy diyorum. Eğer gerekeni yapmazsanız (bence gelenleri çarmıha gerip bir güzel kırbaçlamak gerekiyor) size değil ailenize tavırlar sergilerler. Böylece eliniz kolunuz bağlı kimseye tecavüz edemeden oturursunuz..

Ev alma komşu al lafı yalan ve lafı çıkartan sevgili eski insanlar bugünleri görecek kadar ileri görüşlü değillerdi. Yani onların zamanında 2,5 km'de bir ev varken, bugün apartmanlarda üst üste, ve tüm evler dip dibe oturuyoruz. Çok insan çok çeşit, çok çeşit çok sorun, çok sorun daha çok cinayet, tecavüz, işkence ve hakaret etme isteği uyandırabiliyor. İyi bir komşu hayatı güzel kılabileceği gibi, kötü bir komşu kendi şehrinize nükleer bir saldırı yapmanıza sebep olabilir. Dilerim Jessica Biel, Eva Mendes gibi komşularım olur ileride. Küllerine muhtaç oliim onların, ev almayayım da onları alayım....Nerdeeee... Camdan ne zaman baksam göçmen İbrahim, Konyalı Hidayet... Yağdır mevlam uranyum diye çaresizce yakarışlarr..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir de Bunlara Bakın DERİM!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...